Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Benjamin Cowen’dan Altcoin Uyarısı: Bu Hamle Gelmeden Sezon Başlamaz!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, yatırımcılara altcoin sezonu konusunda önemli uyarılarda bulundu. Cowen, yatırımcılara Federal Rezerv’in (Fed) bir sonraki hamlesini yapana kadar sezonunun başlamasını beklememeleri gerektiğini belirtti. Fed’in para politikasını gevşetip faiz oranlarını düşürmesi gerektiğini savunan Cowen, bu gerçekleşmeden altcoin’lerin yükselişe geçmesinin olası olmadığını ifade etti.

Benjamin Cowen, son döngülerdeki performansları analiz ederek, Fed’in faiz indirimlerine başlamasından sonra altcoin’lerin Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterdiğini vurguluyor. Cowen bu durumu şu sözlerle açıklıyor:

“Aslında düşen çok sayıda altcoin var, yükselişten çok düşüş var ve bu nedenle ilerleme/düşüş endeksi yeniden düşüyor ve 2019’da FED’in hareketinden hemen önce burada da düştü.

Çok, çok hızlı bir şekilde düştü ve sonra tabii ki FED Temmuz ayında faiz indirimi yapmaya başladı, bu sebeple bu hareket takip edilebilir çünkü birçok insan altcoin sezonu ve benzeri şeyler ve altcoin’lerin Bitcoin’i kalıcı olarak geride bırakması için çağrıda bulunuyor, ancak son döngüde FED faiz indirimine kadar bu aşamaya ulaşamadık.”

Altcoin sezonu analizi

Cowen, Fed’in faiz oranlarını düşürmeye başlamadan önce altcoin’lerin piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı olan Bitcoin karşısında değer kaybetmesini beklediğini de ekliyor. Fed’in rotayı tersine çevirmesi ve faiz oranlarını düşürmesi, piyasada likiditenin artmasına ve dolayısıyla altcoin’lerin değer kazanmasına yol açacak önemli bir faktör olarak görülüyor. Bu süreçte, yatırımcıların sabırlı olması ve Fed’in para politikalarındaki değişiklikleri yakından takip etmesi gerektiğini vurgulayan Cowen, altcoin’lerin yeniden değer kazanmadan önce belirli bir süre daha zorluk yaşayabileceği konusunda uyarıyor.

“Benim beklentim Bitcoin hakimiyetinin %60 civarına çıkması. Altcoin’lerin krala kan vermeye devam edeceğini düşünüyorum… Bitcoin altcoin piyasasından bir nevi likidite çekmeye devam ederken, önümüzdeki birkaç ay içinde Bitcoin hakimiyetinde çok büyük bir artış görüp görmeyeceğinizi merak ediyorum.”

BTC’nin hakimiyet seviyesi şu anda %55,39 seviyesindeyken, BTC hariç toplam kripto piyasası değeri (TOTAL2) bu yazının yazıldığı sırada 1,049 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda GrafikAnalizi’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu