BlockchainKripto Para Haberleri

Bir Kripto Para Borsası Daha XRP’yi Yeniden Listeliyor!

XRP ABD’de SEC’in incelemesi altında olmasına rağmen, Ripple Labs’ın Japonya’daki ana ortağı SBI Group tarafından benimsendi. Bu önemli ortaklık nedeniyle, XRP henüz ülkede dijital bir varlık olarak reddedilmedi.

XRP’yi yeniden listeleyen en son kripto para borsası TaoTao oldu. Raporlara göre borsa, bakım sonrası 22 Eylül 16:00’dan itibaren XRP için fiziksel işlemleri gerçekleştirmeye başlayacak. Borsa halihazırda Bitcoin [BTC], Ethereum [ETH], Litecoin [LTC] ve Bitcoin Cash [BCH] hizmeti sunuyor.

XRP’nin bu yenden listelenmesi, TaoTao’nun SBI Holdings ile birleşmesini izledi. SBI’nin borsa ve türev kolu SBI Likidite Pazarı, TaoTao borsasının tüm hisselerini satın alarak onu şirketin tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş haline getirdi. Bu yeni eklemeyle, SBI artık kendi SBI VC Trade’i de dahil olmak üzere iki lisanslı kripto para birimi ticaret platformuna sahip oldu.

SBI resmi açıklamasına göre, satın alma, şirketin kripto ile ilgili daha iyi hizmetler sunma misyonuna katkıda bulunacak.

“Gelecekte, kapsamlı bir finansal grup olarak SBI Group’un bilgisi ve ayrıca TaoTao’nun şimdiye kadar geliştirdiği kripto varlıklarının müşteri tabanı ve hizmet uzmanlığı gibi yönetim kaynaklarından maksimum düzeyde yararlanacağız…”

SBI ayrıca, bireysel yatırımcılara daha geniş portföylerini çeşitlendirmenin bir yolunu verebilecek ülkenin ilk kripto fonunun Kasım ayı sonuna kadar piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Görünüşe göre Japonya, çeşitli kripto varlıkları ve ürünleri ile piyasanın takdirini kazanan SBI Group ile kripto dostu bir ülke olmaya hazırlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu