Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Balinalarından 4.1 Milyarlık Dev Satış: Neler Oluyor?

Kripto para analisti Ali Martinez, son dönemde gerçekleşen büyük bir Bitcoin satış dalgası tespit etti. Martinez, BTC’nin yakın zamanda gördüğü büyük düzeltmeden de büyük bir düzeltmeyi önlemesi için gerekenleri tartıştı.

Martinez, kripto para balinalarının ve madencilerin, dört milyar dolardan fazla değerinde Bitcoin sattığının altını çizdi. Santiment on-chain verilerinden alınan bu değerler, satışın boyutunu gözler önüne serdi.

Bir tweetinde, balinaların son 10 gün içinde 50.000’den fazla BTC sattığını ve bu miktarın yaklaşık 3.30 milyar dolar olarak değerinde varlığa denk geldiğini açıkladı. Buna ek olarak, Bitcoin madencileri de yaklaşık 80 milyon dolar değerinde 1.200 BTC sattı. Bu iki piyasa oyuncusu birlikte, 4 milyar dolardan fazla değerinde BTC sattı.

Madenciler, operasyonel masraflarını karşılamak ve madencilik işinden kâr sağlamak için düzenli olarak BTC satışları yapmakta. Bu genellikle BTC’nin yeni bir yerel zirveye ulaştığı bir dönemde gerçekleşir.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz haftta yaklaşık %9’luk bir düşüş yaşayarak 71.655 dolar seviyesinden Cuma günü 65.228 dolara geriledi. Bugün itibarıyla BTC, %1.48’lik küçük bir toparlanma göstererek 66.160 dolardan işlem görüyor.

Willy Woo, eski Bitcoin sahiplerinin şu anda aktif olarak BTC sattığını öne sürdü. “Ve her boğa piyasasında satış yaparlar. Bu desen genesis blok kadar eski” yorumunu içeren bir tweet attı.

Bu kişiler, tüm spot Bitcoin ETF’lerinden daha fazla BTC’ye sahipler, diye ekledi ve son dönemde satılan hareketsiz BTC coin sayısının arttığını gösteren bir grafik paylaştı.

Aynı zamanda, birçok büyük oyuncu BTC satın almaya devam ediyor. Ali’nin önceki bir tweetine göre, bu hafta, balinalar 48 saat içinde kripto borsalarından yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Bitcoin çekti yani ortalama 14.140 BTC.Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir ‘sosyolog’. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce GrafikAnalizi’a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu