Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Elon Musk‘ın Son Paylaşımı Bu Kripto Paranın Fiyatını İkiye Katladı

CoinGecko verilerine göre, Tesla CEO’su Elon Musk, köpeğinin bir fotoğrafını Twitter’da yayınladıktan sonra Dogecoin benzeri kripto pata Floki Inu’nun fiyatı yaklaşık %100 değer kazandı.

Bununla birlikte, orijinal şaka tabanlı kripto para DOGE, daha geniş bir pazar satışı sırasında kazanımlarını tamamen geri çekmeden önce yalnızca %5 değer kazandı.

Floki Inu kripto para birimi, Musk’ın Shiba Inu cinsi köpeğinin adının Floki olacağını duyurduğu 28 Haziran’da Binance Smart Chain’de (BSC) oluşturuldu.

Dogecoin’den farklı olarak Floki, “proof of” tarafından desteklenen deflasyonist bir kripto para birimidir. Şaka coin şu anda yalnızca Uniswap ve PancakSwap’ta mevcut ancak ekip, projenin yol haritasına göre merkezi borsalarda da listelenmesini planlıyor.

Musk başlangıçta Mart ayında bir Shiba Inu köpeği satın alacağını duyurarak Dogecoin topluluğunun heyecanlanmasına neden oldu ve orijinal şaka parasının fiyatını keskin bir şekilde yükseltti.

Bundan önce ise, Dogecoin’e sahip olmak için bir “gigachad” olmak zorunda olmadığından Dogecoin’in “insanların kriptosu” olduğunu iddia etti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Grafik Analiz ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu