Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Hükümet Binasında Bitcoin Madenciliği Yaptığı İddiasıyla Yargılanan Amir, 15 Yıl Hapis Cezası ile Karşı Karşıya

New York Riverhead’deki ilçe merkezinde bir amirin Bitcoin (BTC) ve kripto madenciliği yaparken yakalandığı iddia edildi. Binlerce dolarlık kaçak elektrik kullanarak, toplamda 40’ın üzerinde cihazla bu işlemi yaptığı belirtilen BT operasyon amiri Christopher Naples 15 yıl parmaklıklar ardında kalabilir.

Long Island, Suffolk içerisinde bir devlet kurumunda çalışan Christopher Naples, BT operasyonları amiri Christopher Naples’in, hükümet binasına 40’ın üzerinde cihazı gizlice yerleştirmekle ilgili kamu yolsuzluğu, bilgisayara izinsiz girmek ve hırsızlıkla suçlandığını bildirdi.

Yirmi yılı aşkın bir süredir ilçe çalışanı olan 42 yaşındaki Naples’in, cihazları altı odaya yerleştirdiği ve onları kullanılmayan elektrik duvar panelleri gibi yerlere, döşeme tahtalarının altına sakladığı iddia ediliyor. Yetkililer, bazı makinelerin Şubat ayından beri yerinde olduğunu söylüyor.

Suffolk County Bölge Savcısı Timothy Sini, bu durumun en az 6.000 dolarlık elektrik faturası olarak yansıdığını söyleyerek şöyle konuştu;

“Kripto para madenciliği çok büyük miktarda kaynak gerektiriyor ve madencilerin tüm bu elektrik ve soğutma maliyetlerini nasıl karşılayacakları konusunda mali yeterlilikleri olması gerekiyor. Şüpheli kişi, bunu yapmanın bir yolunu bulmuş gibi görünüyor.”

Sini ayrıca Naples’in binaya 40’ın üzerinde cihazı yerleştirdiğini ve binadaki birkaç çalışanın yavaş internet hızından şikayet ettiğini, bu durumun ilçenin altyapısını da riske attığını ve madencilerin odadan çıkarıldığında sıcaklığın 20 dereceden fazla düştüğünü söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu